Ofis Programları Hakkında

Ana Sayfa GenelOfis Programları Hakkında
Ofis Programları Hakkında

Ofis Programları Hakkında

Comments off

Ofis Programları Hakkında

Ofis Programları Hakkında. Microsoft Office, 1989 yılında Microsoft tarafından tanıtılan, Microsoft Windows ve Mac OS X işletim sistemlerinde birbiriyle ilişkili masaüstü uygulamaları, sunucular ve hizmetler sunan bir ticari ofis yazılım paketidir.

Yapılan araştırmalara göre, Haziran 2009 itibariyle işletmelerin %80’i Microsoft Office’in herhangi bir sürümü kullanmaktadır (Office 2007‘yi kullanan işletmelerin oranı %64 civarındadır).

Günümüzde her 10 kişiden 8’i Microsoft Office programlarını kullandıklarını veya bildiklerini iddia ediyor.

Oysaki bildiklerini sandıkları Office programları aslında sadece yüzeysel olarak kullandıkları rutin olarak kes, kopyala, yapıştır vs. gibi işleri yapabildikleri bir kısım kullanıcıların CV oluşturmak için internetten hazır olarak indirdikleri şablonları tasarladıkları vb. basit işlemlerdir.Ofis Programları Hakkında

Microsoft Office programları kullanım sıklıklarına göre Word, Excel, Powerpoint, Outlook ve Access olarak sıralayabiliriz. microsoft_office_ileri_excel_nedir?

 

Word programı:

Kelime işlemci olarak da kullanılan programda genellikle metinsel işlemlerin yapıldığı bunun yanı sıra gazete makaleleri, Adres mektup birleştiriciler, Çapraz başvurular, İçindekiler tablosu gibi özelliklerin kullanıldığı bir program örneğidir.

Excel programı:

Günlük yaşantımızda kullandığımız birçok programlama dili ile ilişkisi olan bu program hesaplama, raporlama, Makrolar vb. gibi birçok işlemi içerisinde barındırır.

Makrolar;

Microsoft paket program içerisinde sürekli tekrar eden ( rutin ) işlemleri kayıt ederek kullanıcının tekrar tekrar yapması yerine makroyu çalıştırarak işlemi gerçekleştirmesini sağlar.

Daha çok kullanım yeri Excel programıdır. Tüm bu geniş excel kavramlarına ileri excel kursu ile sahip olabilirsiniz.

İleri excel kursu veren firmalar bu ve daha birçok detaya ileri excel eğitimlerinde değinmektedir. Powerpoint Programı:

Resimlerin marka ve ürünlerin tüketiciye sunuşu sırasında oluşturulan sayfaları Slaytlar halinde üretici ya da tüketici firmalar ya da kişilere sunan bir programdır.

Başlıca özellikleri arasında; sunu geçişleri, animasyon sekmesi, temalar ve tetikleyiciler gelir.

Outlook programı: Çoğu insan Outlook programını sadece e-posta alıcısı olarak bilir.

Fakat sadece öyle değildir!

Outlook programıyla randevularınızı sistemliye bilir, Kişiler ekleyebilir görevler oluşturabilir, kurumsal bir Chat ( yazışma ) sayfası oluşturabilir. Ajanda olarak kullanabilir ve Outlook programının kurallar menüsünü kullanarak e-postalarınızı düzenli bir hale getirebilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Arayınız:

Bizi Arayın: 0216 494 26 96

Bize Yazın: [email protected]

Detaylı İletişim İçin Tıklayınız…

1
×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?