Ön Muhasebe Nasıl Yapılır

Ana Sayfa BlogÖn Muhasebe Nasıl Yapılır
enri

Ön Muhasebe Nasıl Yapılır

Comments off

Ücretsiz Ön Muhasebe Programı

Ücretsiz Ön Muhasebe işleminde kullanılan terimlerin başında cari ifadesi gelmektedir.Buna kısaca müşteri veya alışverişi yapan kişi/firma diyebiliriz.Ürün Temin eden herkes bir caridir.Ürün satılan bir firma vs. yerlerde bir caridir.

Kasaya her giren tutar “Borç” çıkan tutar ise “alacak” olarak nitelendirilir. Bu ilk aşamada ters bir görüntü verebilir. Ancak Ön Muhasebe kaydı yapılırken muhasebecilik kurallarına da uymak gerekir. Basit olarak Ön Muhasebe ön muhasebe nasıl yapılır derseniz biraz daha basitleştirmek için “Borç/Alacak” kavramlarını “Giren/Çıkan” olarak belirtmek daha bir kolaylık sağlayabilir. Ön Muhasebe Tutmak Üzere Basit Tablo Örnekleri

bazı tablolar oluşturulması, hesapların işlenmesi, verilerin süzülmesi ve rapor edilmesi üzerine kuruludur. Tabi ki bu işlemi yapan ticari programlar vardır. Yüksek bedellere kullanıcı sayılarına göre farklı rakamlarla satılan bu programlara ücret ödemek yerine kolayca muhasebe tabloları oluşturabilirsiniz.

Kasa Takibi

Aşağıdaki gibi bir tablo başlıkları muhtemelen iş görecektir. Ancak sizler istediğiniz kadar sütun ekleyebilirsiniz. Fakat burada hassas bir nokta var.  muhasebe işlemlerinde tekdüzelik çok önemlidir. Bir carinin adını iki ayrı şekilde yazıldığında doğru raporları almak çok zorlaşır. Ayrıca hatalı tarih girişleri de yine rapor hatalarına sebep olur. Bu açıdan bakınca da Ön Muhasebe muhasebe tutmak istediğinizde mutlaka veri doğrulama işlemi gerçekleştirmelisiniz.

Ön Muhasede Stok Takibi

 muhasebe işlemlerinden en önemlilerinden birisi de stok takip işlemidir. Her ne kadar Excelde cari hesap tutma da önemli olsa da eğer perakende işlemi yapılıyorsa ve kasa fişi ile çalışılıyorsa tüm müşterileri bir cari hesap üzerinden göstermek işlemleri kolaylaştırabiliyor. Ancak deposu olan ve stoklu çalışan işletmeler için stok takibi olmazsa olmaz gerekliliklerdendir.  muhasebe tabloları arasında bu işlemin önemli bir yeri vardır.

İLETİŞİM

0216 494 26 96

[email protected]

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

1
×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?